Історія факультету

ФАКУЛЬТЕТ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ, ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ та ТЕХНІЧНОГО ДИЗАЙНУ

Orlova

Декан факультету Орлова С.С.

Становлення і розвиток факультету органічно пов’язане з історією академії. Навчальні плани мельнично-технічного училища (1909 р.) включали цілий комплекс дисциплін, які і сьогодні, в XXI столітті, є одними з визначальних у підготовці фахівців факультету енергоменеджменту, технологічного обладнання та технічного дизайну: механіка, опір матеріалів, деталі машин, гідравліка, електротехніка та ін. До 1928 р. механічне відділення було складовою частиною єдиного, в той час, факультету технології зерна та борошна. Як самостійний структурний підрозділ механічний факультет був виділений в 1928 р. Реорганізація структурних підрозділів ВНЗ в наступні роки зберігала одним з пріоритетних напрямків підготовку інженерів-механіків.
Деканом факультету в 1931 – 1937 рр. був Веніамін Якович Білецький – випускник механічного факультету, який першим на факультеті в 1936 р. захистив кандидатську дисертацію, а в 1953 р. став доктором технічних наук.

БезымянныйВ.Я. Білецкий

З 1938 по 1954 рр. очолювали Механічний факультет вчені: доцент Демидов Павло Геннадійович (19381941 рр.); доцент Барер Григорій Овсеевич (19411949 рр..). У період евакуації інституту в р. Ташкент очолював факультет доцент Ст. Н. Браецкий; доцент Микола Хомич Уголик19491952 рр.

Безымянный

Факультет включав кафедри загальноінженерних дисциплін, технологічного обладнання, технології металів, креслення. Кафедра загальноінженерних дисциплін забезпечувала курси − прикладної механіки, теорії механізмів і машин, деталі машин, опір матеріалів.

У наступні роки факультет неодноразово реорганізовувався. У 1954 р. він був розділений на Механічний та Інженерно-економічний; в 1963 р. – на Механічний, Теплофізичний і Автоматики та приладобудування.

Деканами факультету після реорганізації (1953 – 1962 рр..) були доценти
А. В. Красотов, С. Б. Грушевої, В. В. Пасічник

При поділі Механічного факультету в 1963 р. підготовку фахівців продовжили: декани Механічного факультету доцент Георгій Георгійович Цибульський (1962 – 1965 рр..) і доцент Євген Олександрович Баніт (1965 – 1986 рр.); декани факультету Автоматики та приладобудування доцент Микола Костянтинович Наремский (1963 – 1981 рр..) і доцент Олександр Вікторович Кабанів (1981 – 1987 рр..); факультет Теплофізичний очолював доцент Олег Дмитрович Лагуткін (1968 – 1969 рр..).

У 1987 р. Механічний факультет був перетворений в Механіко-технологічний і автоматики; в 1992 р. відбулося розділення факультету на Механічний і факультет Автоматизації технологічних процесів.

У такому вигляді Механічний факультет об’єднував дев’ять кафедр: технологічного обладнання зернових виробництв, технологічного обладнання харчових виробництв, прикладної механіки, технології металів і металознавства, промислової вентиляції, гідравліки і насосів, теплохладотехники, теоретичної механіки, опору матеріалів, графіки.

4 ltrfyf

У цей період факультет очолювали: професор Микола Дмитрович Захаров (19861988 рр..), доцент Владислав Миколайович Халайджі (19892003 рр..).

Безымянный11З 2003 р. по 2012 р. деканом працював доцент Анатолій Володимирович Ульяницький.

ульяницкийА.В. Ульяницький

У відповідність з наказом № 237-01 від 14.09.2011 р. факультет Технологічного обладнання та технічного сервісу був перетворений в Технологічного обладнання, упаковки і технічного дизайну, до складу якого входять п’ять кафедр: технологічного обладнання харчових виробництв, технологічного обладнання зернових виробництв, фізики і матеріалознавства, теоретичної механіки і машинознавства, інженерної графіки та технічного дизайну.

Підготовку інженерів-механіків забезпечують 13 професорів, докторів технічних наук, 33 доцентів, кандидатів технічних наук, 8 асистентів, кандидатів технічних наук, 2 старших викладача і 12 асистентів.

За роки історії на факультеті підготовлено більше 10 тисяч висококваліфікованих фахівців для зернопереробних та харчових виробництв, які успішно працюють в Україні та інших країнах світу.

У відповідність з наказом №185-01 від 07.09.2015 р. факультет Технологічного обладнання, упаковки і технічного дизайну був перетворений в Енергоменеджменту, технологічного обладнання та технічного дизайну, до складу якого входять чотири кафедри: